zarezerwuj apartament

o browarze apartamenty
wydarzenia restauracja
spa oferty

O BROWARZE

Browar Hevelius to historyczny obiekt na mapie Gdańska, przeobrażony z szacunkiem do tradycji w nowoczesne miejsce otwarte na świat i ludzi.

Zainspirowany postacią Jana Heweliusza, który od setek lat, przypomina nam, jak wiele jest do odkrycia.

dowiedz się więcej
Kim jesteśmy?

Początki browaru we Wrzeszczu sięgają XVI wieku. W tym czasie w Kuźniczkach powstała osada dworska wraz z parkiem, ogrodem oraz pierwsze obiekty gospodarcze.

W XVIII wieku nad rzeką Strzyża wzniesiono niewielki drewniany browar, od którego wszystko się zaczęło.

To na jego miejscu w 1973 roku wybudowano nowoczesny jak na tamte czasy zakład przemysłowy i rozpoczęto produkcję piwa na większą skalę.

więcej

Hewelke Restaurant

restauracja piekarnia
chef’s table

koncept

Browar Hevelius to miejsce dostosowane do rytmu miasta i jego mieszkańców. Znajduje się wewnątrz lokalnych wydarzeń. Wkomponowany w centrum Wrzeszcza, mieści się w jednej z najbardziej rozwijających się dzielnic. Otwiera swe drzwi nie tylko dla przyjezdnych, ale i przede wszystkim dla okolicznych mieszkańców, dla których powstała Hewelke Restaurant & Bakery.

Miejsce stworzone z pasji do podróży i różnorodnych kuchni świata, w którym pragniemy inspirować, bawić i jednoczyć ludzi wokół stołu. Nazwa Hewelke nawiązuje do barwnej i nietuzinkowej postaci Jana Heweliusza, który nieustannie przypomina nam, jak wiele jest do odkrycia…

odwiedź nas

Kompleks Browar Hevelius znajduje się w centrum Wrzeszcza na ulicy Jana Kilińskiego, nieopodal Galerii Metropolia. Wkomponowany został w nowoczesną przestrzeń miasta o dogodnym połączeniu komunikacyjnym z lotniskiem i z całym Trójmiastem.

W pobliżu:

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości
e-mail z ofertami i promocjami.

Informacje o ochronie danych osobowych Polityka prywatności Regulamin obiektu Regulamin serwisu